MOSKVICH.WZ.CZ

 

Akce, kterých jsme se zúčastnili

Zahájení sezóny VCCO - Slezskoostravský hrad 2024

1.5.2024

Tradiční zahájení sezóny Veterán Car Clubu Ostrava na Slezskoostravském hradě jsme si nemohli nechat ujít. Akce se konala opět v podhradí. O půl deváté jsme vyrazili dvěma vozy směrem k hradu. Tam nás pořadatelé akce navedli do parku, kde jsme naše vozy zaparkovali mezi ostatní účastníky. Počasí bylo báječné, modré nebe bez mraků a slunce svítilo naplno. Během dopoledne se park zaplnil auty, motocykly a koly všeho druhu a stáří. Během akce hrála příjemná živá kapela. Byla to povedená akce jako vždy a už se těšíme na další ročník.

fotografie z akce zde


Hronec - Slovensko 2023

23.9.2023

Po skoro deseti letech se Peter rozhodl znovu uspořádat sraz Moskvičů u nich na Slovensku. Na akci jsme vyrazili v pět hodin ráno ve dvou posádkách. Počasí nám vůbec nepřálo, byl hlášen na celý den déšť. Ve Frýdku Místku se pokazily na Modráskovi stěrače a závada nešla odstranit na místě. Honza s Jolanou museli jet domů a já s Járou pokračovali Ižem směr Slovensko. Honza se nevzdal a doma vyměnil Moskviče za civilní Fábii a uháněl za námi. Dojeli nás někde mezi Žilinou a Martinem. Společně jsme pak pokračovali směr Hronec. Tam jsme dorazili lehce po desáté hodině. Přivítali se s ostatními a prohlídli si ostatní vozy. V jedenáct hodin byla první etapa spanilé vyjížďky směrem do Brezna do prostorů bývalých Breznovských Mostáren. Zde v bývalé administrativní budově bylo vytvořeno Double Red Cars Museum sportovních automobilů s restaurací a dalším širokým zázemím. Po obědě následovala komentovaná prohlídka muzea ve všech pěti patrech. O půl třetí Peter zavelel k odjezdu na druhou etapu spanilé jízdy. Té jsme se již nezúčastnili a vydali se pomalu k domovům.

fotografie z akce zde


Veteranfest Zámek Holešov 2023

27.8.2023

Po pár letech jsme navštívili setkání veteránů a hasičské historické techniky v prostorách Holešovského zámku. V noci ze soboty na neděli se prohnali nad Českem silné bouřky, ale v neděli k ránu se počasí mělo udobřit. Vyjížděli jsme s Pavlem v šest ráno a ještě místy lehce poprchávalo. V Kopřivnici se k nám připojil Jára s Irenou a pokračovali jsme společně směr Holešov. Počasí se opravdu umoudřilo a na zámek jsme dorazili v osm hodin za svitu slunce. První jsme šli projít veteránskou burzu. Mezi tím se pomalu zahrada plnila dalšími vozidly a motocykly. Opět bylo k vidění mnoho zajímavých vozů. Už nyní se těšíme na další ročník.

fotografie z akce zde


Setkání Moskvičů na Hradě Svojanov 2023

15.7.2023

V sobotu ráno v pět hodin jsme s Honzou vyrazili směr Opava, kde jsme se setkali s Járou a Irenou a jeli směr hrad Svojanov, kde se konalo tradiční setkání Moskvičů. Někteří účastníci setkání přijeli již v pátek. Na hrad jsme dorazili lehce po devátý hodině a na horním nádvoří již parkovalo pár aut. Během dopoledne se horní nádvoří zaplnilo vozy. Mezi nimi byl k vidění pro nás ne moc známý Moskviče 410. Během dopoledne panovala příjemná atmosféra a pokec s přáteli. Po obědě přišla na řadu společná vyjížďka. Jelo se do obce Jimramov, kde jsme navštívili místní muzeum spojené s životem a dílem spisovatele a místního rodáka Jana Karafiáta. Po této prohlídce jsme se už nevraceli zpátky na hrad a vydali se zpět k domovům.

fotografie z akce zde


Jarní víkendový sraz Moskvičů - Vrbno pod Pradědem 2023

9-11.6.2023

Na letošní moravské víkendové setkání moskvičů jsme zvolili již pro nás známé místo uprostřed jesenických lesů. Útulný autokemp Dolina ve Vrbně pod Pradědem. Do kempu jsme dorazili již ve čtvrtek. V pátek po obědě nás čekala první společná vyjížďka. Jeli jsme do Poštovní štoly poblíž Zlatých hor. Tam nás průvodci vybavili bezpečnostní přilbou a svítilnou a vydali se s námi do podzemí. Zde proběhla exkurze i s odborným výkladem, která trvala více než hodinu. Po této prohlídce jsme na přání některých účastníků této vyjížďky jako bonus navštívili nedaleký poutní kostel Panny Marie Pomocné. V sobotu dopoledne přijížděli další účastníci a čile probíhal pokec s přáteli. Na oběd se vydali do Města Albrechtice, kde jsme měli domluvený oběd v místní základní škole. V jednu hodinu se naše kolona opět rozjela, a to směrem k zámku Linhartovy. Zde jsme zanechali vozy v zámeckém parku a odebrali se na prohlídku zámku, kterou pán kastelán vedl velmi vtipně a poutavě. Byly to perfektně strávené čtyři dny s přáteli a krásnými vozy.

fotografie z akce zde


Zahájení sezóny VCCO - Slezskoostravský hrad 2023

1.5.2023

Celý nedočkaví jsme se těšili na jaro a na zahájení veteránské sezóny. První navštívenou akci tohoto roku bylo tradiční zahájení sezóny Veterán Car Clubu Ostrava na Slezskoostravském hradě. Z důvodu opravy horního nádvoří hradu se celá akce přesunula do podhradí. O půl deváté jsme vyrazili dvěma vozy směrem k hradu. Tam nás pořadatelé akce navedli do parku v podhradí, kde jsme zaparkovali naše vozy mezi ostatní účastníky. Během hodiny se park zaplnil auty, motocykly a koly všeho druhu a stáří. Během akce hrála příjemná živá kapela. Počasí bylo báječné, modré nebe bez mraků a slunce svítilo naplno. Byla to povedená akce jako vždy a už se těšíme na příští ročník.

fotografie z akce zde


Setkání Moskvičů na Hradě Svojanov 2022

16.7.2022

V sobotu ráno před šestou hodinou jsme s Honzou vyrazili směr Kopřivnice, kde jsme přibrali Járu a jeli směr hrad Svojanov, kde se konalo setkání Moskvičů. Někteří účastníci setkání přijeli již v pátek. Naše trio dorazilo na hrad okolo půl devátý a na hradě již parkovalo pár aut. Během dopoledne se obě nádvoří, jak spodní tak i vrchní zaplnilo vozy. Mezi tím panovala příjemná hradní atmosféra a pokec s přáteli. Bylo zde k vidění hned několik nových zajímavých kousků. Příjemným zpestřením tohoto setkání byla výstavka malých modelů Moskvičů. Po dobrém obědě přišla na řadu společná vyjížďka. Jelo se do Kunštátu, kde jsme navštívili jeskyni Blanických rytířů. Po této prohlídce se naše kolona vrátila zpět na hrad. Jako doprovodný víkendový program návštěvníků hradu byla ochutnávka jídla z minulých století. Byli jsme na ní také přizváni a tímto Milošovi děkujeme. Po této ochutnávce jsme se vydali zpět k domovům.

fotografie z akce zde


Jarní víkendový sraz Moskvičů - Bystřička 2022

27-29.5.2022

Po dvouleté odmlce, způsobené pandemií Corony, nám to konečně vyšlo. Jára dal tip na jeden autokemp poblíž vodní nádrže Bystřička a tak jsme mohli uspořádat tradiční jarní setkání Moskvičů na Moravě. Tentokrát už 13té v pořadí. Do kempu jsme dorazili již ve čtvrtek. V pátek dopoledne jsme se místo vyjížďky zašli podívat na místní přehradu. Během odpoledne přijížděli další účastníci a večer v restauraci probíhal pokec až do noci. V sobotu dopoledne přijížděli další účastníci a čile probíhala burza dílů a  pokec s přáteli. Po obědě jsme se vydali na okružní společnou vyjížďku valašskou krajinou. Po návratu zpět do kempu nás čekala prezentace Dakarského speciálu Tatra. Nedělní ráno bylo slunečné, ale zprvu skoro mrazivé. Na autech byla lehká námraza a i v chatkách byla pěkná zima. Byly to perfektně strávené čtyři dny s přáteli a krásnými vozy.

fotografie z akce zde


Podzimní setkání Moskvičů - Lázně Bohdaneč 2020

19.9.2020

Na akci do Lázní Bohdaneč jsme vyrazili sami jen s Járou jeho Ižem. Odjezd z Kopřivnice směr Pardubice byl ve čtyři hodiny ráno. Chvíli po příjezdu jsme se vydali na burzu, kde jsme každý něco koupili. V jedenáct hodin odstartoval pořadatel Jirka hromadný odjezd na oběd do již námi známé restaurace Pluto v obci Srch. Po dobrém obědě jsme odtud pokračovali dále v koloně až do Jaroměře, kde pro nás byla nachystána prohlídka železničního muzea Výtopna. Po této prohlídce jsme se rozloučili a uháněli zpět k domovům. Naše posádka dorazila do Kopřivnice okolo osmé večer. Járův Iž cestu dlouhou 554 km zvládnul opět na jedničku.

fotografie z akce zde


Setkání Moskvičů na Hradě Svojanov 2020

29.8.2020

O tom, že se bude konat setkání Moskvičů jsem se dozvěděl jen náhodou. Informace se šířila mezi moskvičáři jen omezeně. To byl impulz pro naší partu. V pátek, úderem druhé hodiny odpolední se naše kolona tří aut rozjela směr Svojanov. Na hrad jsme dorazily před šestou. Páteční podvečer se nesl na vlně příjemného pokecu s přáteli, které jsme dlouho neviděli. V sobotu ráno v den srazu lehce zapršelo, přesto déšť před desátou ustal a počasí se umoudřilo. Naše auta se tulila na horním nádvoří hradu. Po dobrém obědě přišla na řadu společná vyjížďka okolím s návratem zpět na hrad. Pro případné zájemce udělal Miloš zvlášť prohlídku hradu. Zbytek odpoledne a podvečer se nesl opět v duchu pokecu s přáteli. V neděli ráno byla taková mlha, že i ptáci chodili pěšky. Nic naplat, i v takovém počasí jsme museli opustit hrad a jet zpátky domů. Po cestě se mlha rozplynula a bylo opět hezky. Sraz byl skvělý, tímto bych chtěl poděkovat pořadatelskému triu ( Miloš, Jára, Martin ) za pěkně strávený prodloužený víkend.

fotografie z akce zde


Kaplické setkání škodovek s motorem vepředu + majitelé sovětských vozů 2019

23-25.8.2019

Této akce se zúčastnila celá naše moskvičářská parta. Vyjeli jsme už ve čtvrtek v devět ráno. První pauzu jsme si dali chvíli po sjezdu z dálnice a pak ještě jednu na oběd. Na místo jsme dorazili okolo čtvrté hodiny. V pátek dopoledne byl volný program a tak jsme se vydali do Českého Krumlova. Prošli jsme si zámeckou zahradu, prohlédli otáčivé hlediště, zámecké nádvoří, medvědy a pak jsme se po zámeckých schodech vydali do centra města. Kaplické setkání vozidel mělo zahájení okolo druhé hodiny odpoledne a naše parta tam na něm nemohla chybět. Páteční podvečer se nesl v duchu pokecu s přáteli a poznáváním nových tváří. V sobotu ráno vypuknul hlavní program s orientačním závodem na 80 km při kterém jsme plnily různé úkoly. Závod vedl částečně i přes sousední Rakousko a tak se i naše vozy podívaly do zahraničí :-) . Po vyhlášení výsledků jsme se pomalu odebrali směrem na penzion odpočinout před následující cestou domů. V neděli ráno jsme se opět společně vydali na cestu domů. Honza to měl z nás nejdál a tak po dojezdu domů mu ukazatel spočítal rovných 980 km.

fotografie z akce zde


Setkání veteránů – Holešov 2019

13.7.2019

Opět po roce jsme navštívili setkání veteránů a hasičské historické techniky v prostorách Holešovského zámku. Počasí moc nepřálo, bylo zataženo a občas i trochu sprchlo. Do zámecké zahrady jsme dorazili okolo deváté hodiny a ihned jsme šli projít veteránskou burzu. Zde každý z nás něco objevil a opět neodešel s prázdnou. Mezi tím se pomalu zahrada plnila dalšími vozidly a motocykly, ale kvůli nepříznivému počasí jich nebylo tolik jako v minulých ročnících. Opět zde bylo k vidění mnoho zajímavých vozů a tak se už těšíme na další ročník.

fotografie z akce zde


Jarní víkendový sraz Moskvičů - Vrbno pod Pradědem 2019

31-2.6.2019

Máme zde opět jaro a s tím spojené tradiční víkendové setkání Moskvičů na Moravě. Tentokrát už 12 té v pořadí. Dostali jsme tip na autokempink Dolina ve Vrbně pod Pradědem. V pátek jsme společně navštívili Africké muzeum Safari a rozhlednu Na skalce v Holčovicích, odkud jsme pak jeli na oběd na Zámeček Grohmann. V sobotu jsme opět při společné spanilé jízdě navštívili Hornické muzeum ve Zlatých Horách a v neděli jsme zavítali do Karlovy Studánky.

fotografie z akce zde


Zahájení sezóny VCCO - Slezskoostravský hrad 2019

1.5.2019

Na zahájení sezóny Veterán Car Clubu Ostrava jezdíme už pravidelně. Tentokrát jsme vyrazili třemi auty - mojí červenou 412, Járovým Ižem 2715 a Honzovou modrou 2140. Na hrad jsme dorazili okolo osmé hodiny opět mezi prvními účastníky a na poloprázdném nádvoří zaparkovali své vozy. Chvíli před námi dorazil i Vláďa s bílým Moskvičem 2140 a modrou Volhou 21. Během hodiny se nádvoří zaplnilo vozy všeho druhu a stáří. Malým zklamáním bylo nepřístupné zázemí hradu z důvodu rekonstrukce. Po desáté hodině už bylo plno. Byla to povedená akce jako vždy a už se těšíme na příští ročník.

fotografie z akce zde


10. Jarní jízda - Praha Vinoř 2019

27.4.2019

Na jubilejní 10. ročník této akce jsme z důvodů oprav našich vozů vyrazili náhradním autem. Ráno po třetí hodině jsem vyrazil Mercedesem do Kopřivnice, kde jsem přibral Járu a společně jsme pokračovali směr Praha Vinoř. První kratičkou zastávku jsme si udělali v Hradci Králové, kde jsme si šli koupit ještě teplé pečivo. Poté jsme pokračovali směr Praha. Na místo setkání jsme dorazili okolo půl deváté. Zde jsme se zaregistrovali a započal pokec s přáteli. Mezi tím se parkoviště zaplnilo Moskviči a jinými značkami vozů. Úderem jedenácté hodiny jsme společně s ostatními vyrazili směrem do obce Kochánky, kde na nás čekal oběd. Po druhé hodině se naše kolona opět rozjela o dům dál, tentokrát do obce Rabakov, kde se nacházelo Muzeum Jawa. Jelikož bylo už dost hodin a cesta domů daleká, tak jsme s Járou po půl čtvrtý vyrazili pomalu zpět k domovům. Do Kopřivnice Jára dorazil v osm večer a já do Ostravy něco před devátou. Po příjezdu bylo na tachometru najeto rovných 793km.

fotografie z akce zde


Podzimní setkání Moskvičů - Lázně Bohdaneč 2018

15.9.2018

Na toto setkání jsme vyrazili z Kopřivnice ve čtyři hodiny ráno. Pršelo a bylo hnusně, přesto jsme doufali v obrat. Ten přišel za Olomoucí, kde přestalo pršet a když jsme dojeli okolo osmé do Bohdanče bylo už polojasno. Ihned po příjezdu jsme se vydali na burzu, kde jsme každý něco koupili. Úderem jedenácté hodiny se jelo hromadně na oběd do obce Srch do restaurace Pluto. Po obědě jsme odtud pokračovali dále v koloně až do obce Choltice, kde jsme zaparkovali u nádraží. Zde jsme během přestávky čekali na příjezd historického motorového vláčku. Poté jsme pokračovali v jízdě směrem do obce Žleby, kde jsme přijeli navštívit místní zámek. Většina šla na prohlídku zámku, mi se ale vydali na prohlídku místní obory. Zde jsme měli možnost shlédnout ukázku a výcvik dravců a sov. Dále jsme si mohli prohlédnout vzácné bílé jeleny a další lesní zvěř. Po této prohlídce jsme o půl páté vyrazili zpět k domovům. Do Kopřivnice jsme přijeli před devátou večer. Čtyřistadvanáctka najela 660 km a opět bez jediné poruchy.

fotografie z akce zde


3. Moravské setkání automobilů a motorek RVHP - Plumlov 2018

8.9.2018

Na akci jsem vyrazil v plném počtu Járovou dvacetjednačtyřicítkou. Do autokempu Žralok jsme dorazili o půl desáté. Zaparkovali jsme na určené místo a šli si prohlédnout vozidla, která přijeli již před námi. Během té doby přijížděli další a další vozy a kemp se začínal zaplňovat ze všech stran. Bylo k vidění mnoho aut z šedesátých až osmdesátých let. Součástí doprovodného programu nám Policie ČR předvedla své nejnovější služební vozidlo a motocykl, ale také nám předvedli zásah psovoda se psem proti fiktivnímu zloději. Za tuto akci byli odměněni hlasitým potleskem. Na akci se nám moc líbilo, příští rok pojedeme nejspíš zase.

fotografie z akce zde


Soutěž elegance historických vozidel - Bohumín 2018

4.8.2018

Na toto setkání veteránů jsme vyrazili s Járou, Irčou a psem Bárou. Tato akce se každoročně pořádala na zámku v Kuníně, tento ročník se přesunul do Hobbyparku v Bohumíně. Na místo jsme dorazili něco po deváté a postavili naše vozy do řady mezi ostatní. Počasí bylo krásné letní, nebe bez mráčků s tropickou třicítkou. Buď počasí nebo přesun akce do jiného prostředí se nejspíše podepsal na slabší účasti. Tipnul bych to, že se nás nesjelo ani sto veteránů, což v minulých ročnících byla mnohem větší účast. Součástí programu byla opět přehlídka dobových klobouků a plavek. O pohodovou atmosféru se starala kapela Stanley´s Dixie Street Band, která na pódiu hrála jednu písničku za druhou. Na akci se nám na líbilo, příští rok pojedeme nejspíš zase.

fotografie z akce zde


Setkání veteránů – Holešov 2018

14.7.2018

Navštívili jsme již 15 setkání veteránů a hasičské historické techniky v zahradě Holešovského zámku. Do zámecké zahrady jsme dorazili okolo deváté hodiny. Ihned po příjezdu jsme se vydali projít celou veteránskou burzu. Zde každý z nás něco objevil a opět neodešel s prázdnou. Mezi tím se zahrada zaplnila dalšími vozidly a motocykly všeho druhu. Podle pořadatelů se nás dohromady sešlo okolo tří set registrovaných a počítám dalších tří set neregistrovaných, takže bylo na co koukat. V doprovodném programu jsme si prohlédli historickou hasičskou techniku v akci. Moc se nám zde líbilo a již se těšíme na další ročník.

fotografie z akce zde


Jarní víkendový sraz Moskvičů - Hrad Svojanov 2018

1-3.6.2018

Rok s rokem se sešel a máme zde opět začátek června a tím i tradiční víkendové setkání Moskvičů. Tento rok jsme výjimečně uspořádali sraz mimo území Moravy. Zavítali jsme na pozvání  kastelána hradu Miloše Dempíra do pardubického kraje, resp. do okresu Svitavy do malého městečka jménem Svojanov. Zde už několik století stojí na kopci hrad Svojanov a mi zavítali právě tam.

fotografie z akce zde


Veteran Rallye Ostrava 2018

26.5.2018

Na akci jsme měli premiéru. Navštívili jsme s Járou a Irčou jubilejní dvacátý ročník této akce na pozvání jedním s pořadatelů. Pro tento rok jsme se zúčastnili jen jako pozorovatelé, ale příští rok se možná už připojíme k ostatním a pojedeme s nimi celou rallye. Na akci dorazil s Moskvičem 2140 i kolega z moskvič klubu. Počasí bylo přímo letní, aut se sešlo mnoho a úderem desáté hodiny se rallye odstartovala a na trať vyjeli první vozy. Akce to byla pěkná, příště se opět zúčastníme.

fotografie z akce zde


Zahájení sezóny VCCO - Slezskoostravský hrad 2018

1.5.2018

Na akci s názvem Zahájení sezóny Veterán Car Clubu Ostrava jsme vyrazili dvěma auty, mojí čtyřistadvanáctkou a Járovým Ižem.  Na hrad jsme dorazili hned z rána okolo osmé hodiny mezi prvními účastníky a nádvoří bylo ještě prázdné. Během prohlídky zázemí hradu se začali sjíždět ostatní účastníci a nádvoří se začalo pomalu plnit. Okolo deváté hodiny už bylo plno. Na akci se sjelo opět mnoho zajímavých vozů různého stáří i vzhledu. Byla to povedená akce.

fotografie z akce zde


Podzimní setkání Moskvičů - Lázně Bohdaneč 2017

16.9.2017

Na akci jsme jeli ve složení dvou posádek. Vedoucí vůz jsem byl já s otcem a druhou tvořil Jára s Irčou jedoucí Ižem v těsném závěsu. Vyjeli jsme ve čtyři hodiny, a přestože přes půl cesty pršelo a bylo chladné počasí jsme dorazili do kempu okolo půl osmé. Opět jsme jako první věc proběhli burzu, kde jsme každý cosi ukořistili. Úderem jedenácté hodiny se jelo hromadně na oběd do obce Valy do restaurace Na Valech. Po obědě jsme odtud pokračovali dále v koloně až do Kolína, kde jsme navštívili místní Řepařskou drážku v Sendražicích. Počasí nepřálo, začalo opět pršet a tak jsme se vydali nazpět k domovům. Obě auta jeli tam i zpět bez poruchy.

fotografie z akce zde


2. Moravské setkání automobilů a motorek RVHP - Plumlov 2017

9.9.2017

Na akci jsem vyrazil s Járou mou čtyřistadvanáctkou. Do autocampu Žralok jsme dorazili před devátou hodinou. Již při příjezdu bylo k vidění spousta krásných aut a motocyklů. Dostali jsme pořadové číslo 84 a postavili Moskviče do řady mezi ostatní vozy. Slunečné počasí a nebe bez mráčků vylákalo mnoho krásných vozů na toto setkání. Podle pořadatelů se nás sjelo rovných 301 automobilů a zhruba 35 motocyklů. Úderem půl jedné jsme se společně vydali v koloně na spanilou jízdu z Plumlova přes Prostějov do Olomouce, kde jsme hromadně zaparkovali u Olomouckého letiště. Zde jsme byli až do čtvrté hodiny a pak jeli domů. Na akci se nám moc líbilo, příští rok pojedeme nejspíš zase.

fotografie z akce zde


Kaplické setkání škodovek s motorem vepředu + majitelé sovětských vozů

25-27.8.2017

Této akce se zúčastnil sám Jára s Irčou úplně poprvé. Osedlali Iže a vyrazili již v pátek ráno směr jižní Čechy až do města Kaplice. Zde kolega Boby pořádal již tradiční setkání škodovek s motorem vepředu a nově pozval i moskvičáře. Již v pátek večer bylo na akci živo. V sobotu se akce rozjela naplno, zajímavým zpestřením byla soutěž s různými úkoly a cesta vedla dokonce i sousedním Rakouskem. Sobotní večer s přáteli se opět protáhl dlouho do noci. V neděli dopoledne jsme se rozloučili a vyrazili zpět domů. Celkem jsme najeli rovných 923 km. Akce se nám líbila a příští rok bychom se chtěli opět zúčastnit.

fotografie z akce zde


Soutěž elegance historických vozidel - Kunín 2017

5.8.2017

Na tuto akci jsem vyrazili s Járou a Irčou. Z důvodu výměny aut jsem musel nechat svou 412 doma a jet na tuto akci s Járovou 2140. Moskvič jako Moskvič, hlavní je, že se zúčastním. Na akci jsme dorazili okolo půl deváté a postavili naše vozy do řady mezi ostatní. Počasí bylo krásné letní, nebe skoro bez mráčků a teplota olizovala třicítku už skoro ráno. To se nejspíš podepsalo i na slabší účasti. Tipoval bych to, že se nás sjelo zhruba sto veteránů. Na akci se přijel podívat i kolega moskvičář Pavel z Oder se svou bílou 2140. Asi hodinu po našem příjezdu začala první část módní přehlídky dobových klobouků a chvíli po ní přehlídka Flašinetářů. V pravé poledne se konala soutěž o nejzajímavější automobil vyrobený do roku 1949. Moc se nám na akci líbilo, příští rok pojedeme zase.

fotografie z akce zde


Setkání veteránů – Holešov 2017

8.7.2017

Na této akci jsme byli podruhé, takže jsme již věděli, kde co a jak. Do zámecké zahrady jsme dorazili okolo deváté hodiny a hned jsme se vydali projít celou veteránskou burzu. Zde z nás každý něco objevil a opět neodešel s prázdnou. Mezi tím se zahrada zaplnila dalšími vozidly a motocykly všeho druhu. Podle pořadatelů se nás dohromady sešlo okolo tří set, takže bylo na co koukat. V doprovodném programu jsme si prohlédli dobové kočárky a mnoho dalšího. Moc se nám zde líbilo a již se těšíme na další ročník.

fotografie z akce zde


Jarní sraz Moskvičů - Rusava 2017

2-4.6.2017

Opět je zde jaro a tím i tradiční jarní víkendové setkání Moskvičů na Moravě. Jednalo se o desáté, tedy jubilejní setkání pod hlavičkou Moskvič klubu České republiky. Opět jsme se přesunuli na nové místo, tentokrát do Zlínského kraje do malé obce Rusava, kde jsme našli zázemí v Hotelu Rusava. Páteční dopolední program byl volný a tak jsme ho využili k návštěvě Svatého Hostýnu. Sobotní slunečné ráno přivedlo další účastníky a tak jsme postupně začali parkovat vozy vedle sebe tak, aby se nás do areálu vešlo co nejvíce. Dopoledne proběhla tradiční burza náhradních dílů a pokec s přáteli. Po obědě jsme se vydali na spanilou jízdu Valašskou krajinou až na parkoviště Pod Tesákem. Zde jsme si udělali památeční foto a pokračovali dále.

fotografie z akce zde


Setkání veteránů - Slezskoostravský hrad 2017

1.5.2017

Na toto setkání veteránů jsem vyrazil společně s kamarádem Markem. Dorazili jsme k hradu něco po půl deváté a již byl problém zaparkovat. Nakonec se ještě volné místo objevilo a tak jsme byli vpuštěni mezi ostatní vozy na nádvoří hradu, kde již bylo zaparkováno mnoho vozů různých značek i stáří.

fotografie z akce zde


Jarní jízda - Praha Vinoř 2017

22.4.2017

Úderem třetí hodiny ranní vyrazil Jára svým Moskvičem 2140 do Ostravy, kde jsem na něj již čekal a společně jsme vyrazili směr Praha Vinoř. První kratičkou zastávku jsme si udělali v Hradci Králové, kde jsme se vrhli mezi prvními nedočkavci do právě otevírajícího obchodu na ještě teplé pečivo. Poté jsme pokračovali směr Praha. Na místo setkání jsme dorazili okolo půl deváté kde již bylo mnoho známých i neznámých tváří i automobilů. Před půl desátou byl společný odjezd v koloně do 53 km vzdáleného zámku v obci Lobeč, kde jsme zanechali naše vozy a přesunuli se do místního Pivovaru. Zde proběhl oběd a pro zájemce prohlídka pivovaru. Jelikož byla cesta domů daleká, úderem druhé hodiny jsme s Járou vyrazili pomalu zpět k domovům. Do Kopřivnice Jára dorazil před osmou večer a na tachometru měl najetých rovných 844km.

fotografie z akce zde


Podzimní setkání Moskvičů - Lázně Bohdaneč 2016

17.9.2016

Na akci jsme vyjeli s otcem v sobotu brzo ráno, Jára vyjel o den dříve a udělal si výlet s přítelkyní po okolí. Na místo jsme dorazili okolo půl osmé, Jára přijel o hodinku později. Podařilo se mi třikrát dokola obejít burzu a v každém kole jsem něco nového ukořistil. Okolo jedenácté hodiny se hromadně odjíždělo na oběd do restaurace Pluto, odkud jsme se dále vydali v koloně do Muzea Veteránů v Radovesnici II, kde bylo k vidění 220 starých motocyklů československé výroby, 76 traktorů, 15 stabilních motorů a mnoho dalších historických strojů a zařízení. Akce byla povedená, byli jsme rádi, že jsme se opět setkali s přáteli. Počasí po celou dobu akce i přes zataženou oblohu vydrželo bez deště. Ten nás zastihl až na cestě zpátky, takže za rok opět v Bohdanči.

fotografie z akce zde


Soutěž elegance historických vozidel - Kunín 2016

6.8.2016

Na tuto akci jsem vyrazil s kamarádkou Ivanou mým Moskvičem, později dorazil i Jára s Irenou v Ižu a v závěsu za ním kolega moskvičář Martin zvaný Montoya. Počasí se už od rána kabonilo, sem tam spadla jedna kapka, přesto nás to neodradilo zúčastnit se. Akce byla skvělá a neměla jedinou chybu. Program byl bohatý a tak se člověk nenudil. Asi hodinu po našem příjezdu začala první část módní přehlídky dobových klobouků a chvíli po ní přehlídka Flašinetářů. Sjelo se mnoho automobilů a motocyklů nejrůznějších značek a stáří. V pravé poledne se konala soutěž o nejzajímavější automobil vyrobený do roku 1949. Po této soutěži jsme z časových důvodů museli odjet, přesto se nám na akci moc líbilo, příští rok pojedu zase.

fotografie z akce zde


Setkání veteránů – Holešov 2016

9.7.2016

Na tuto veteránskou akci jsme vyrazili poprvé, takže jsme vůbec netušili, co nás tam čeká. Sraz se pořádal v zámecké zahradě a již při našem příjezdu byla zahrada skoro plná aut a motocyklů všeho druhu a další a další stále přijížděli. Po krátkém rozkoukání jsme se vydali projít veteránskou burzu, kde jsme každý cosi menšího ulovili. Poté jsme si prohlíželi vystavené vozy, a že jich bylo požehnaně. Na akci se nám moc líbilo a již se těšíme na příští ročník.

fotografie z akce zde


Zlot pojazdów zabytkowych – Zabełków 2016

26.6.2016

Zavítali jsem opět na tuto skvělou veteránskou akci, na kterou jsme se těšili už dlouho dopředu. Skvělá atmosféra a vstřícnost polských kolegů jen potvrzuje dokonalost této stálice. Vyrazili jsme ve složení dvou posádek, já s Pavlem a Jára se svou přítelkyní Irenou. Sešlo se zde opět mnoho zajímavých kousků, jen to počasí se na nás dneska hněvalo. Chvíli po příjezdu se strhla první silná bouřka. Ihned po ní začalo opět pršet a déšť zesílil natolik, že se nedalo mezi vozy vůbec pohybovat. Mnoho lidí to okolo poledne vzdalo a naše parta byla mezi nimi. Již nyní se těšíme na příští ročník, kdy pojedeme zase.

fotografie z akce zde


Jarní sraz Moskvičů - Výrovice 2016

27-29.5.2016

Již tradiční jarní setkání Moskvičů na Moravě. Tak jako i každým rokem jsme se i tentokrát přesunuli na nové místo. Tentokrát jsme navštívili jižní Moravu. Dopoledne proběhla burza náhradních dílů a pokec s přáteli, a po vydatném obědě jsme se vydali na spanilou jízdu do města Znojma. Zde jsme naše automobily zanechali na parkovišti u Muzea Motorismu poblíž řeky Dyje. Od tama jsme se vydali pěšky do centra města, kde jsme navštívili Znojemský podzemí. Po této prohlídce jsme se zpětně přesunuli městem zpátky k řece Dyji, kde nás ještě čekala prohlídka Motoristického muzea.

fotografie z akce zde


Setkání veteránů - Ostrava Černá louka 2016

30.4.2016

Na akci pořádanou Veterán car clubem Ostrava jsme vyrazili s Pavlovým Land Roverem, pro kterého to byla premiéra. Já jel tentokrát jako spolujezdec, Moskviče jsem nechal odpočívat. Setkání bylo pěkný, sjelo se opět mnoho krásných vozů, počasí jak malované. Land Rover budil pozornost návštěvníků, kteří si ho prohlíželi. Okolo jedenácté se auta pomalu rozjížděli k domovům, případně na spanilou jízdu směrem do Třince, které jsme se ale nezúčastnili. Lanďák šlapal cestou tam i zpět krásně a bez jediné chybičky.

fotografie z akce zde


Jarní jízda - Praha Vinoř 2016

23.4.2016

Tuto akci jsme navštívili s Járou poprvé. Vyrazili jsme z Kopřivnice Ižem 2715 o půl páté, jelikož cesta do Prahy Vinoře byla dlouhá. Na místo jsme dorazili okolo půl desáté a hlavně bez technických potíží. Na akci nás přivítali známé tváře. O půl jedenácté se kolona vozů rozjela směr Kersko na oběd do restaurace Ohio. Po dobré svíčkové jsme hodili chvíli řeč a poté pokračovali společně s ostatními do Poděbrad, kde byla pro zájemce připravena vyjížďka výletní lodí. Úderem půl čtvrtý jsme se s Járou rozloučili s účastníky a rozjeli se směrem k domovům. Do Kopřivnice jsme dorazili okolo osmé večer. Auto najelo 720 km bez větších potíží a za to mu patří velké DÍKY.

fotografie z akce zde


Podzimní setkání Moskvičů - Lázně Bohdaneč 2015

12.9.2015

Na tuto akci jsme jeli ve složení dvou posádek. Tou první byl Jára se svou Irčou a ve druhém voze jel se mnou otec a kamarád Pavel. Vyjeli jsme o půl páté, cesta pěkně ubíhala, poruchy se nám vyhýbali a na místo jsme dorazili okolo půl deváté. Proběhli jsme burzu, kde jsme každý cosi ukořistili. Úderem jedenácté hodiny se jelo na oběd do restaurace Pluto, odkud jsme se dále vydali v koloně do musea v Žamberku. Akce to byla pěkná, počasí vyšlo, auta nezlobila, takže za rok opět do Bohdanče.

fotografie z akce zde


Soutěž elegance historických vozidel - Kunín 2015

1.8.2015

Na tuto akci jsme vyrazili ve složení já s Pavlem mým Moskvičem a Jára s Ižem, pro kterého to byla premiéra. Již minulý rok byla tato akce skvělá a tento rok opět neměla jedinou chybu. Program byl bohatý a tak se člověk nenudil. Asi půl hodiny po našem příjezdu začala první část módní přehlídky dobových kostýmů a chvíli po ní přehlídka starých bicyklů. Na akci přijela spousta automobilů a motocyklů nejrůznějších značek a stáří. V pravé poledne se konala soutěž o nejzajímavější automobil vyrobený do roku 1949 a půl hodiny po ní druhá část módní přehlídky. Na akci se mi moc líbilo, příští rok pojedu zase.

fotografie z akce zde


Zlot pojazdów zabytkowych – Zabełków 2015

27.6.2015

Zavítal jsem opět na tuto skvělou veteránskou akci, na kterou jsem vyrazil společně s kamarádem Pavlem. Sešlo se zde opět mnoho zajímavých kousků, polští kolegové velmi vstřícní a program srazu taktéž výborný. Při spanilé jízdě jsme zavítali do Racibórze, kde jsme navštívili místní pivovar a poté Zámek Piastowski. Velmi povedená akce, příště pojedeme zase.

fotografie z akce zde


Jarní sraz Moskvičů - Lučina 2015

29-31.5.2015

Tradiční jarní setkání Moskvičů na Moravě. Tak jako i každým rokem jsme se i tentokrát přesunuli na nové místo. Trochu netradičně byla nachystána páteční večerní vyjížďka do Frýdku Místku na Frýdecký zámek, kde jsme měli předem domluvenou noční prohlídku. I na druhý den byl program srazu nabitý. Dopoledne proběhla burza náhradních dílů a pokec s přáteli, a po vydatném obědě jsme se vydali na spanilou jízdu do obce Staříč, kde jsme společně ve dvou skupinách navštívili Cvičnou štolu dolu Paskov.

fotografie z akce zde


Setkání veteránů - Slezskoostravský hrad 2015

1.5.2015

Na veteránskou akci jsem jel opět společně s kamarádem Pavlem a vzali jsme sebou i jeho manželku. Akce to byla pěkná, a přestože bylo pod mrakem a hrozil déšť, tak se sjelo moc krásných automobilů. Opět byli k vidění nové pro mne neznámé kousky, které se jen tak běžně nevidí.

fotografie z akce zde


Setkání veteránů - Prašivá 2015

25.4.2015

Na veteránskou akci jsem jel společně s kamarádem Pavlem. Akce to byla vydařená, počasí nám také přálo a těch strojů co dorazilo se nedalo snad ani dopočítat. Opět byli k vidění ojedinělé kousky, které se jen tak běžně nevidí.

fotografie z akce zde


Memoriál Jiřího Vaňka - Kunín 2014

2.8.2014

Na tuto akci jsme vyrazil ze zvědavosti. Slyšel jsem o ní samou chválu a tak jsem se jel přesvědčit. Na akci se sjelo přes 150 automobilů a motocyklů. Mnoho posádek přijelo stylově oblečeno v dobovém oblečení, k vidění byli i velocipedisté, flašinetáři, zaujala i módní přehlídka dámských modelů ve stylu oblečení třicátých let minulého století. Na akci se mi moc líbilo, příští rok pojedu zase.

fotografie z akce zde


Zlot pojazdów zabytkowych – Zabełków 2014

28.6.2014

Na tuto akci jsme byli pozváni našim polským kamarádem. Ten tam vyrazil se svým vozem Syrenou a mi ho doplnili Járovým Moskvičem 2140. Akce byla moc hezká, strojů na podívání hromada, počasí i spanilá vyjížďka dopadla na výbornou. Velmi povedená akce, příště pojedeme zase.

fotografie z akce zde


Memoriál Leoše Kořínka - Frýdek Místek 2014

21.6.2014

Tato akce se konala na Frýdecko Místeckém zámku, přímo na jeho nádvoří. I přes pošmournou oblohu se sešlo hezkých pár kousků na podívání.

fotografie z akce zde


Jarní sraz Moskvičů - Jedovnice 2014

16-18.5.2014

Tradiční jarní setkání Moskvičů na Moravě. Tento sraz byl věnován převážně dětem našich účastníků, pro které byly připraveny různé soutěže. Pro dospělé účastníky se konala spanilá jízda do Moravského krasu, kde jsme společně navštívili Punkevní jeskyni Macochu.

fotografie z akce zde


Setkání veteránů - Prašivá 2014

26.4.2014

Na veteránskou akci jsme jeli společně s Tomášem. Akce byla moc pěkná a i přes deštivé počasí se sešlo mnoho nadšenců, kteří vytáhli z garáží své stroje.

fotografie z akce zde


Sraz přátel modrého dýmu - Pálkovice 2013

21.9.2013

Na tuto akci jsme byli pozváni kolegou Tomášem ze spolku Přátel modrého dýmu. Akce byla moc pěkná a lidé přátelští, a tak jsme s nimi strávili i celé odpoledne. Spanilá jízda měla dvě etapy, které jsem si užil.

fotografie z akce zde


Podzimní setkání Moskvičů - Lázně Bohdaneč 2013

14.9.2013

Na tuto akci jsme vyjeli s Járou velmi brzo ráno a skoro celou cestu nás provázel silný déšť. Špatné počasí se podepsalo na menší účasti, přesto nás bylo dosti nadšenců, kterým nějaká ta dešťová přeháňka vůbec nevadila.

fotografie z akce zde


5.ročník akce 1000 Veteránů - Kopřivnice 2013

10.8.2013

Již pátý ročník této stálice. Deštivé počasí se podepsalo na malé účasti, přesto byly k vidění pěkné kousky.

fotografie z akce zde


Jarní sraz Moskvičů - Mohelnice 2013

17-19.5.2013

Tradiční jarní setkání Moskvičů na Moravě. Tentokrát jsme se posunuli více na západ a to do města Mohelnice. V sobotu po poledni se konala spanilá jízda s cílem na hradě Bouzov.

fotografie z akce zde


4.ročník akce 1000 Veteránů - Kopřivnice 2012

18.8.2012

Čtvrtý ročník této stálice. Počasí přálo a tak jsme se tam sešli všichni v plném složení. Dokonce dorazila i Markova Volha, pro kterou to byla premiéra.

fotografie z akce zde


1.mezinárodní sraz šlapacích autíček - Náchod 2012

23.6.2012

Na tuto akci jsme se předem těšili. Již dopředu jsme tušili, že akce dopadne na výbornou. Po příjezdu nás čekalo největší překvapení a to v podobě vozu Iž 2125.

fotografie z akce zde


Jarní sraz Moskvičů - Plumlov 2012

18-20.5.2012

Tradiční jarní setkání Moskvičů na Moravě. Sešli jsme se opět v Plumlově, kde se nám z předešlého ročníku moc líbilo. Sobotní spanilá jízda vedla do Muzea historických kočárů v obci Čechy pod Kosířem. Během celého srazu nás natáčela televize pro pořad s názvem Retro.

fotografie z akce zde


3.ročník akce 1000 Veteránů - Kopřivnice 2011

13.8.2011

Již třetí ročník této akce. Sešli jsme se zde v plném počtu, bylo zde k vidění moře krásných vozů. Akci jsme ukončili společnou vyjížďkou, která končila u Martina na zahradě, kde jsme ještě hodili něco chutného na gril.

fotografie z akce zde


Jarní sraz Moskvičů - Plumlov 2011

20-22.5.2011

Tradiční jarní setkání Moskvičů na Moravě. Tentokrát jsme zamířili na jih do malého městečka Plumlov. Můj Moskvič zde měl i malou premiéru v podobě vůdce spanilé jízdy. Ukončení srazu bylo pro mně veselejší v tom, že jsem opět vyhrál pohár za nejhezčí vůz celého srazu.

fotografie z akce zde


2.ročník akce 1000 Veteránů - Kopřivnice 2010

12.6.2010

Druhý ročník Kopřivnické akce. Opět jsem na tuto akci zavítal, tentokrát ale již i se svým vozem, pro který to byl první mimoklubový sraz.

Moskvič  Moskvič  Moskvič


Jarní sraz Moskvičů - Štramberk 2010

21-23.5.2010

Tradiční jarní setkání Moskvičů na Moravě. Sraz se konal opět na severu v obci Štramberk. Pro můj vůz to byla premiéra. První vyjížďka i setkání s přáteli. Sobotní spanilá jízda vedla na náměstí do Kopřivnice, kde proběhly pro veřejnost předváděcí jízdy. Konec srazu měl sladkou tečku v podobě výhry poháru za nejhezčí automobil srazu.

více fotografií zd

Založení stránek: 2004. Kontakt: twister1@tiscali.cz