MOSKVICH.WZ.CZ

 

Renovace Moskviče 412

Generální opravou prošel můj Moskvič 412 roku výroby 1973. Na voze se pracovalo přerušovaně o víkendech, případně dle volného času. Celá oprava trvala více jak tři roky a každý větší krok se zaznamenával. Za tu dobu se nastřádalo velké množství fotografií, o které se s vámi zde podělím. Pro lepší přehled byly fotografie rozděleny do tří skupin. Tou první je karosérie, druhou skupinu fotek tvoří práce na motoru a podvozku a poslední třetí částí je interiér.

     

Práce na karosérii

  

Motor a podvozek

  

Interiér

 

Renovace Iže 2715

Totální generálku prodělal automobil mého kamaráda. Jedná se o automobil Iž 2715, roku výroby 198x. Vozidlo po zakoupení převezeno do Prahy na kompletní karosářské práce do dílny Pavla Jirouška, kde proběhlo odstrojení a následné vyvaření celého vozu - první skupina fotek. Po vyvaření se vůz převezl o pár kilometrů dále do dílny Josefa Hořáka, kde se vůz lakoval. Po lakování se automobil přesunul zpět na Moravu, kde započalo jeho částečné strojení. V létě 2013 byl pak vůz opět převezen do dílny, kde na něm proběhly další karosářské úpravy. Po těchto úpravách vůz putoval opět do lakovny. Poté se dokončilo strojení a vůz již byl až na pár detailů hotov - druhá skupina fotek.

  

První série fotek

  

Druhá série fotek

 

Renovace Volhy 24

Generální opravou prošla kamarádova Volha 24 z roku 1978. Na voze se pracovalo přerušovaně, dle volného času. Celá oprava trvala více jak čtyři roky a každý větší krok se zaznamenával.

 

Založení stránek: 2004. Kontakt: twister1@tiscali.cz